Odnawialne źródła energii są w ostatnim czasie tematem budzącym coraz większe zainteresowanie wśród właścicieli domów jednorodzinnych, biurowców, przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. Do zgłębienia szczegółów działania instalacji fotowoltaicznej skłaniają m.in. zawirowania na rynku cen energii.

Przemierzając autem polskie drogi, zauważamy mnożące się z dnia na dzień mikroelektrownie na dachach budynków oraz te wolnostojące nazywane instalacjami na gruncie.

Inwestowanie w energię słoneczną do własnej produkcji darmowego prądu bez wątpienia interesuje wszystkich- mieszkańców miast, miasteczek i wsi.

Projekt bez tytułu 25

 

I właśnie ostatniej grupie chcę poświęcić ten tekst. Temat jest bardzo ciekawy, bo dotyczy przywilejów inwestycyjnych przysługujących rolnikom, właścicielom gospodarstw rolnych na zakup m.in. fotowoltaiki.

 

Otóż wg ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (tekst jedn.: Dz.U. z 2017 r. poz. 1892), podatnik podatku rolnego może skorzystać z ulgi inwestycyjnej, jeśli spełnia 2 warunki:

1) zakup i montaż zostały sfinansowane bez udziału środków publicznych (np. dotacji)

2) instalacja musi być wykorzystywana do celów produkcyjnych w obrębie definicji działalności rolniczej.

 

Ulga tego rodzaju przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu 25% udokumentowanych rachunkami nakładów od należnego podatku.

 

Jak wygląda krok po kroku realizacja inwestycji w mikroelektrownię:

1. znajdź dopasowaną do potrzeb energetycznych budynku ofertę fotowoltaiki wraz z montażem

2. poczytaj opinie i rekomendacje klientów 

3. zapoznaj się z warunkami umowy 

4. zrealizuj inwestycję

5. skorzystaj z ulgi inwestycyjnej, dzięki czemu elektrownia zwróci się jeszcze szybciej. :)

 

A jeśli:

- potrzebujesz obliczeń ile paneli zmieści się na dachu w Twoim gospodarstwie- co przełoży się na mniej lub więcej wyprodukowanej energii,

- zastanawiasz się, który producent instalacji będzie wyborem dającym największą satysfakcję z pracy systemu przez kolejne lata,

- szukasz audytora energetycznego, bo masz kilka kwestii, o które chcesz zapytać,

zadzwoń do nas pod numer 790 30 30 10 :)

 

Porozmawiajmy, by poznać tematy, w których będziemy mogli Ci doradzić. 📞

 

Ulga inwestycyjna to ogromna okazja dla wszystkich Was, którzy działają aktywnie w branży rolniczej. Polskie wsie mają doskonałe warunki zarówno do stawiania instalacji na gruncie, jak i farm fotowoltaicznych. Taką szansę warto wykorzystać! 

 

 

 Sara Kocot

 

logo

Dla Klientów