Udział opłat za energię w ogólnym koszcie prowadzenia biznesu jest znaczący. Przedsiębiorcy, będący na taryfie energetycznej typu ,,C" płacą więcej za energię (zmienny składnik kosztu) i bilansowanie.
 
I choć w większości średnich i dużych firm, odpowiedzialność za płatności spoczywa na działach księgowości, inwestycji lub utrzymania ruchu, dla ,,prawdziwego przedsiębiorcy" oszczędność, jaką może uzyskać przez najbliższe lata jest punktem wartym poświęcenia uwagi.
 Projekt bez tytułu 47
 
Jeśli czytasz ten tekst to jest duże prawdopodobieństwo, że też prowadzisz biznes bądź odpowiadasz za kluczowe obszary w Waszej firmie. Mamy także punkt wyjściowy wyzwania, którego się podjąłem: polskie firmy zbyt dużo płacą za energię elektryczną. Przygotowując ten materiał założyłem sobie, że żeby było to najlepiej zainwestowane 5 minut, podam Ci punkt po punkcie jak najprościej maksymalnie obniżyć opłaty za energetykę. Gotów, gotowa? W takim razie zaczynamy:)
 
Będąc przedsiębiorcą od już kilku lat na bieżąco obserwuję rynek cen energii, jestem aktywnym uczestnikiem tej branży prowadząc firmę doradczo- konsultacyjną i -wreszcie- bardzo dużo rozmawiam z właścicielami biznesów, by jak najlepiej rozpoznać ich największe bolączki w obszarze szeroko pojętej energetyki. Testowaliśmy przez lata różne rozwiązania w celu optymalizacji kosztów i to co jest number one to fotowoltaika. Gorąco rekomenduję, mówię głośno o odnawialnych źródłach energii i promuję wszędzie, gdzie mam taką okazję wykorzystywanie słońca do produkcji darmowej energii.
 
W związku z tym, na podstawie setek rozmów i przeprowadzonych audytów, proponuję najlepszą procedurę:
1. Wyciągnij z księgowości faktury za energię z ostatnich 12-stu miesięcy, aby sprawdzić jakie są roczne koszty (jeśli rzadko je przeglądasz, usiądź na wszelki wypadek ;) )
2. Wyszukaj firmę oferującą instalacje fotowoltaiczne
3. Zadzwoń, by sprawdzić czy są gotowi Ci pomóc w tematach, które zgłosisz
4. Spotkajcie się, by dopiąć szczegóły
5. Zrealizuj swoją pierwszą instalację fotowoltaiczną.
Enjoy!
 
W zależności od swoich preferencji oraz ilości czasu, który chcesz temu poświęcić, możesz wybrać jedną z dwóch ścieżek:
1. Przejście samodzielnie całego procesu krok po kroku, co wiąże się z potrzebą większego zaangażowania i zagłębienia w ten temat
2. Przejście procesu z firmą, która działa kompleksowo, a więc zajmie się wszystkim od A do Z.
 
Ta druga, szybsza jest postawieniem na wsparcie doradcze eksperta. Wsparcie, które oprócz doboru mocy instalacji i przedstawienia wyceny obejmuje wszystkie pozostałe etapy zakładania mikroinstalacji fotowoltaicznej od pogłębionej analizy zapotrzebowania energetycznego budynku aż do zgłoszenia instalacji do Twojego operatora.
 
Tekst jako forma komunikacji z Tobą ma ograniczenie w postaci braku możliwości usłyszenia Twojej opinii lub pytań, które być może się teraz pojawiły. Jeśli masz jakieś uwagi albo chcesz powierzyć mi energetykę Waszej firmy, napisz do mnie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z ogromną przyjemnością podzielę się swoim doświadczeniem i skutecznością.
 
Do następnego przeczytania :)

logo

Dla Klientów