Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /pcde.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego - Planujesz zakup elektrycznego auta? Sprawdź, czy przysługuje Ci dopłata!

Ministerstwo Energii ogłosiło niedawno projekt w sprawie dopłat, pojawiły się konkretne liczby, które- uwaga!- podlegają jeszcze konsultacjom. Jaki jest plan? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy.

 Projekt bez tytułu4

Po polskich szosach jeździ już prawie 6,1 tys. ,,elektryków

 


Wsparcie będzie pochodzić z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Będzie skierowane wyłącznie do osób fizycznych, nieposiadających działalności gospodarczej. To jeden z kilku warunków, które należy spełnić. Jakie są pozostałe?
1. Składamy odpowiedni wniosek.
2. Zakupiony samochód musi być fabrycznie nowy.
3. Pierwsza rejestracja auta musi odbyć się w Polsce.
4. Na zakup auta napędzanego w całości energią elektryczną przysługuje nam do 30% wartości dopłaty, maksymalnie 37,5 tys. zł. Dopłatę otrzymamy jedynie jeśli wartość samochodu wynosi do 125 tys. zł.
5. Na zakup auta wykorzystującego do napędu energię elektryczną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych, zwrot to także 30% wartości, przy czym kwota maksymalna dopłaty to 90 tys. zł, a wsparcie dostępne jest jeśli całkowita wartość samochodu wynosi do 300 tys. zł.

 

Masz pytania związane z budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych?

Z chęcią na nie odpowiemy!

Infolinia +48 790 30 30 10

Zadzwoń do nas lub napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 


Jeśli z kolei chcecie śledzić na bieżąco rozwój tematu dopłat na zakup ,,elektryków", zajrzyjcie tutaj.

 

→ Facebook: https://www.facebook.com/pcdepl

→ Instagram: https://www.instagram.com/pcdepl

logo

Dla Klientów