Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /pcde.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego - Na co warto zwrócić uwagę podpisując umowę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej?

Choć w mediach i środowisku branżowym mówi się, że prawdziwy bum na fotowoltaikę dopiero przed nami, nie sposób zliczyć ile obecnie firm w Polsce oferuje instalacje fotowoltaiczne. Dzisiaj kilka słów o tym, dlaczego dokładne zapoznanie się z umową na zakup domowej mikroelektrowni zapewni nam spokój podczas realizacji i korzystania z niej przez cały okres żywotności. Zapraszamy.

57317260 1786651201436595 4737805903418359808 n

 

Wyobraźmy sobie typową sytuację sprzedażową: Pan Kowalski zdecydował się na zakup instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb swojego domu. Dostaje do podpisania dokumenty umowy. Nie mając wiedzy prawniczej, najpewniej sprawdzi czy zgadza się kwota do zapłaty, czy sprzęt jest taki jaki wybrał oraz jaki jest okres gwarancji. Zdawałoby się i pewnie wielu z nas pokiwa głową: No tak, to są przecież najważniejsze sprawy... Zwróćcie uwagę, że przy stosunkowo wysokich inwestycjach chcemy czuć się bezpiecznie oraz pewni podpisanej umowy i jej następstw.

Zapraszam Was więc do krótkiego przeglądu tego co powinna zawierać właściwie skonstruowana umowa na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

 

Jeśli czytając ten artykuł macie przy sobie umowę, warto sprawdzić z poniższą check listą czy zawiera pełne dane, czy jest dla nas korzytna. Jeśli stoicie jeszcze przed wyborem wykonawcy- będziecie wiedzieli o co zapytać specjalistę lub handlowca.

Do sprawdzenia na umowie:

1. Moc elektrowni słonecznej określona w jednostce kWp

2. Zestaw elementów jaki wchodzi w skład instalacji

3. Jakie obowiązki są po stronie wykonawcy umowy oraz nas, zlecających

4. Jaki jest koszt usługi oraz jakie są terminy dokonania wpłat(y)

5. Jaki jest termin wykonania usługi i od kiedy jest liczony

6. Jakie są konsekwencje rezygnacji z umowy

7. Jaki jest okres gwarancji na wykonaną usługę

8. Jeśli są załączniki- warto dokładnie zapoznać się z ich treścią.

 

Błędy w umowach zdarzają się w każdej branży. Naturalne jest, że prawnik, który nie jest ekspertem np. w zakresie fotowoltaiki może coś pominąć lub błędnie opisać. Dlatego tak istotne jest żebyśmy przeczytali w spokoju wszystkie dokumenty a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktowali się z wykonawcą, prawnikiem bądź doradcą ds. fotowoltaiki.

 

Masz pytania związane z montażem instalacji fotowoltaicznych?

Z chęcią na nie odpowiemy!

Infolinia +48 790 30 30 10

Zadzwoń do nas lub napisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Obserwuj nas na:

→ Facebook: https://www.facebook.com/pcdepl

→ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/pcde

logo

Dla Klientów