Podaje się, że przeciętny Polak w ciągu roku zużywa co najmniej 800 kWh energii. Dzięki fotowoltaice mamy możliwość by znaczną część tej energii produkować za darmo, dodatkowo chroniąc swoje zdrowie przed zniszczeniami, jakie sieje smog. Dzisiaj odkryjemy przed Wami cechy paneli wykonanych na bazie perowskitów.

 

Projekt bez tytułu59

 

Perowskity są minerałami ze zdolnością pochłaniania światła. Ich struktura zmieniana jest w laboratoriach w taki sposób, by mogły przewodzić prąd. Tym samym producenci paneli fotowoltaicznych coraz częściej wykorzystują je do tworzenia ogniw. Lżejsze od tradycyjnych (wykonanych z krzemu), transparentne i elastyczne- takie są panele w tym wydaniu. Jeszcze jedną ogromną zalet ogniw perowskitowych jest niezależna od kąta nachylenia, pewna wydajność. To wszystko pozwala umieszczać panele na znacznej powierzchni budynku. Przybierają one bowiem także postać szyb.

 

Projekt bez tytułu58

 

W Polsce obecnie trwają prace nad rozwojem technologii- zwiększeniem efektywności ogniw. Produkowanie perowskitowyych ogniw to o wiele niższy koszt niż w przypadku ogniw krzemowych (różnica temperatury- w o.krzemowych potrzeba nawet kilkuset stopni). Można drukować je na cienkiej folii, co zmniejsza objętość i wagę, a więc tym samym koszty przechowywania, transportu, być może też montażu. Szacunki jednej z polskich firm- producentów paneli wskazują, że stosowanie paneli z perowskitów może czterokrotnie pokryć roczne zaporzebowanie czteroosobowej rodziny. To by było ciekawe, prawda? Wyobraźmy sobie, że samowystarczalny energetycznie dom na osiedlu ,,zasila" trzy inne budynki z sąsiedztwa. Zważywszy na silną przedsiębiorczość Polaków, jesteśmy pewni, że jest kwestią czasu montowanie na domach tych nowych rozwiązań.

Pierwsza na świecie linia produkcyjna perowskitowych ogniw słonecznych powstaje właśnie we Wrocławiu.

 

Jeśli szukasz sprawdzonych paneli fotowoltaicznych do swojej instalacji, zadzwoń do nas na 790 303 010.

logo

Dla Klientów