Przed wieloma Polakami otworzą się nowe możliwości finansowania fotowoltaiki.

Projekt bez tytułu73

 

Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakomunikował w ostatnim czasie, że program Mój Prąd poszerzy swoich odbiorców o właścicieli i mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych. Do tej pory właściciele domów jednorodzinnych w Polsce z budżetu 800 mln wykorzystali zaledwie 21 mln zł.

Jak podało Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Energii zaakceptowało już 4418 wniosków. Całkowita moc mikroinstalacji, zakupionych ze wsparciem programu Mój Prąd wynosi 24697,11 kW.

Piotr Woźny tajemniczo zaznacza, że proces inwestycji w przypadku spółdzielni mieszkaniowych będzie bardziej skomplikowany. Wiadomo już, że pożyczki będą niskoprocentowe, a okres spłaty to 15-20 lat.

Warto podkreślić, że montaż instalacji fotowoltaicznych nie spowoduje zmian w wysokości rachunków za energię, niemniej wyprodukowana nadwyżka będzie wykorzystywana na rzecz części wspólnych mieszkań.

Szczegóły programu zostaną podane jeszcze w tym roku, a w pierwszym kwartale 2020 roku wystartuje przyjmowanie wniosków. Zapraszamy Was do śledzenia na bieżąco wpisów na naszym blogu, będziemy komunikować tu o zmianach w Programie, ważnych datach i zasadach nowego naboru.

 

Tymczasem, jeśli macie jakieś pytania o instalacje fotowoltaiczne, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 790 30 30 10.

logo

Dla Klientów