11 czerwca 2016 na pewno długo pozostanie w pamięci podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach, który właśnie tego dnia obchodził Dzień Dziecka. Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego dołożyło wszelkich starań, żeby ten dzień był dla uczestników wydarzenia wyjątkowy.

Atrakcje rozpoczęły się już od godziny 11:00. Dzieci w wieku od 3 do 16 lat mogły wziąć czynny udział w lekcji gry na instrumentach oraz uczestniczyć w zabawie z gliną ceramiczną. Okazało się, że wśród podopiecznych PZN skrywało się kilka do tej pory nieodkrytych talentów zarówno muzycznych jak i plastycznych. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja, żeby móc doświadczyć tego typu przygody. Śmiechom i zabawie nie było końca.

Tuż po godzinie 13:00 na zmęczone, ale szczęśliwe dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla. Dzięki obecności opiekunów oraz wolontariuszy happening był bezpieczny, a dzieci mogły poczuć się niecodziennie, bo w końcu to one były najważniejsze tego dnia. Aby jeszcze bardziej osłodzić uczestnikom udział w uroczystości, na pożegnanie wszyscy dostali paczki pełne słodyczy, czyli to, co dzieciaki małe i duże lubią najbardziej.

Wierzymy, że tego wyjątkowego dnia wszystkie niewidome i słabowidzące Dzieci mogły poczuć się szczególnie ważne. Być może taka przygoda obudzi w nich chęć rozwijania swoich talentów i pomoże zrozumieć, że one także mogą spełniać swoje marzenia.

logo

Dla Klientów