Najnowsze dane pokazują, że w całym 2018 roku Polacy zainstalowali fotowoltaikę o mocy już blisko 490 MW! Do sieci zostało przyłączonych ponad 27 000 mikroinstalacji. O tym, jakie korzyści uzyskujemy z inwestycji w odnawialne źródła energii i jak najsprawniej przeprowadzić instalację przedstawiamy w poniższym materiale.

 

Projekt bez tytułu 65

 

Panele fotowoltaiczne służą do zamieniania mocy promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Główną częścią urządzenia jest ogniwo fotowoltaiczne, które tworzą cienkie warstwy półprzewodników, najczęściej wykonane z krzemu. Ogniwa te generują napięcie elektryczne, gdy padają na nie promienie słoneczne.

 

Ilość wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne energii jest uzależniona nie tylko od wydajności samych urządzeń, ale także od poziomu nasłonecznienia i umiejscowienia instalacji PV.

 

Moduły są łatwe do zainstalowania i zintegrowania z budynkami, a dodatkową korzyścią z instalacji PV jest oszczędność, gdyż nie trzeba martwić się częstymi podwyżkami cen prądu.

 

 

Czy szukasz...

… wyceny instalacji fotowoltaicznej?

… eksperta, który zadba o każdy aspekt właściwego działania mikroelektrowni w Twoim domu?

… fotowoltaiki w pytaniach i odpowiedziach?

… niezawodnej, doświadczonej ekipy monterów?

 

 

Co wyróżnia energię słoneczną?

Cechą charakterystyczną dla energii słonecznej jest duże zróżnicowanie dobowe, miesięczne i roczne w jej pozyskiwaniu. Promienie słoneczne w miesiącach letnich mogą przewyższać nasłonecznienie w miesiącach zimowych aż siedmiokrotnie: w czerwcu i lipcu miesięcznie na 1m2 dociera ponad 150kWh energii słonecznej, podczas gdy w grudniu i styczniu niespełna 25kWh.

 

byu

 

Dzięki fotowoltaice:

- uniezależnisz się od cen sprzedawcy energii,

- zmniejszysz wydatki za energię nawet do 90%,

- łącząc instalację z innymi rozwiązaniami w ramach termomodernizacji już niedługo możesz mieszkać w inteligentnym, energooszczędnym domu,

- podniesiesz wartość nieruchomości,

- przyczynisz się do obniżenia poziomu emisji do atmosfery szkodliwych dla zdrowia związków.

 

 14.03

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co zawiera koncepcja projektowa?

W ramach koncepcji otrzymasz:

- analizę dostępnej powierzchni,

- określenie mocy instalacji zgodną z zapotrzebowaniem energetycznym domu,

- model i ilość paneli oraz rekomendowanego inwertera- serca fotowoltaiki,

- pełną wycenę przedsięwzięcia, 

- prognozowaną oszczędność w ciągu żywotności paneli czyli nawet 40 lat,

- analizę ekonomiczną opłacalności zastosowania fotowoltaiki, która pomoże Ci m.in. odnaleźć odpowiedź na pytanie czy inwestycja jest opłacalna w Twoim domu i w ciągu ilu lat się zwróci,

- analizę już otrzymanych ofert fotowoltaiki.

 

Otrzymałam koncepcję projektową dla parametrów mojego domu. Jak wygląda dalsza procedura instalacji paneli fotowoltaicznych?

Po akceptacji warunków następuje podpisanie umowy. Następnie pod wskazany do inwestycji adres przyjeżdżają monterzy. Cały zakres dostarczenia sprzętu, montażu i podłączenia do sieci trwa od 30 do 90 dni.

 

Koszty inwestycji przekraczają budżet, który na to przewidziałem. Czy są jakieś rabaty lub dodatkowe formy finansowania?

Jest możliwość migrowania cenami np. dobierając instalację o innych parametrach. Warto przy tym pamiętać, że oba rozwiązania będą się różnić jakością wykonania i mocą systemu.

 

Za dwa tygodnie mam dłuższy wyjazd. Ile czasu mija od momentu akceptacji warunków oferty do zainstalowania paneli? Czy konieczne jest aby ktoś z domowników był przez cały czas obecny?

Realizacja inwestycji odbywa się w ciągu 90 dni. Tak naprawdę obecność właściciela domu jest niezbędna tylko w dniu montażu instalacji.

 

Kiedyś zamówiłem audyt i okazało się, że dach nie spełnia warunków do instalacji. Czy realizujecie również fotowoltaikę na gruncie?

Jak najbardziej. Pamiętaj tylko, aby załączyć taką informację zamawiając koncepcję.

 


 

Projekt bez tytułu7

Optymalizacja kosztów energii to nasza pasja:)

 

4 powody, dla których koncepcja projektowa jest najlepszym pierwszym krokiem do założenia fotowoltaiki:

- będziesz mógł lepiej zrozumieć mechanizm pozyskiwania energii z wykorzystaniem fotowoltaiki

- dowiesz się co może mieć duży wpływ na skuteczność działania paneli fotowoltaicznych

- otrzymasz bezpłatną analizę ekonomicznej i ekologicznej opłacalności

- dostaniesz wyliczenia zwrotu z inwestycji.

 

Chcesz zobaczyć jak panele będą wyglądały na dachu Twojego domu?

 

solar panel array 1591358 640

 

Czas realizacji: 5 dni od złożenia zamówienia

 

Zamów koncepcję projektową:

1. Zadzwoń pod numer 790 30 30 10

 lub

2. Napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując: koncepcja projektowa.

 

Zapraszamy

Zespół specjalistów PCDE

logo

Dla Klientów