Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /pcde.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego - Przedsiębiorco, skorzystaj z dopłat do cen prądu!

Jedną z odpowiedzi rządu na wysokie ceny energii dla firm jest obowiązująca od początku lipca ustawa o dopłatach za okres od 1 lipca do końca tego roku. Mowa tutaj o zmianach w podatku akcyzowym i pokrewnych ustawach: ustawie o efektywności energetycznej oraz drugiej,  o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Zapraszamy do sprawdzenia jak można skorzystać z wprowadzonego dla przedsiębiorców wsparcia.

Projekt bez tytułu 27

 

Jak czytamy znowelizowaną ustawę z dnia 28 grudnia 2018 roku o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz inne ustawy, wspomniane powyżej (Dz. U. poz. 2538 oraz z 2019 r. poz. 412 oraz 1210), dopłaty do energii od 1 lipca do końca roku będą realizowane w oddzielnym systemie dla przedsiębiorstw mikro i małych, a oddzielnym dla średnich i dużych.

Dodatkowo przedsiębiorstwa energochłonne będą mogły wesprzeć się specjalnymi rekompensatami dla sektorów i podsektorów energochłonnych. Jednak jeśli to zrobią, będzie to kolidowało z opcją skorzystania z ustaw o dopłatach...

 

Żeby nie przedłużać, przygotowaliśmy dla Was praktyczną infografikę, która pokazuje konkretne kroki, jakie- w zależności od wielkości naszego przedsiębiorstwa potrzebujemy podjąć, aby uzyskać wybrane wsparcie finansowe.

 

lista to

 

Wzory oświadczeń pobierzesz TUTAJ.

 

Jeśli chcecie bardziej zagłębić się w aspekty prawne, możecie:

  • poczytać więcej na stronie http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=E32D6C5D37777627C1258426003CDF5E
  • zamówić konsultację z ekspertem Polskiego Centrum Doradztwa Energetycznego ds. prawa energetycznego: +48 790 30 30 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Sara Kocot

 

 
 

logo

Dla Klientów