Skip to content

Planujesz założyć mikroinstalację fotowoltaiczną? Sprawdź, jak wybrać najlepszego wykonawcę.

W każdej branży zawsze spotkamy jej lidera lub liderów i ,,goniący za nim(i) peleton” mniejszych firm. A jak to jest w branży odnawialnych źródeł energii?

Na podstawie naszego kilkuletniego doświadczenia w zakresie realizacji instalacji fotowoltaicznych zebraliśmy najczęstsze kryteria, którymi kierują się ich przyszli właściciele. Zamieniliśmy je w pytania, na które naprawdę warto sobie odpowiedzieć przeglądając profil czy stronę www danej firmy. Z taką listą minimalizujemy ryzyko pomyłki lub ważnych prawnych lub logistycznych wykroczeń ze strony wykonawcy usługi. Przechodząc do rzeczy, czy firma od której dostałeś ofertę lub z którą od jakiegoś czasu negocjujesz warunki umowy:

  1. ma co najmniej 5-cio letnie doświadczenie poparte referencjami klientów, które może Ci przedstawić?
  2. ma dobre i liczne oceny, opinie, rekomendacje na stronie, w wyszukiwarce czy np. na Facebooku?
  3. posiada w swojej ofercie panele znanych producentów, np. tych z listy Tier 1?
  4. czy wycena zawiera części składowe? Czy wiesz co ile Cię kosztuje?
  5. czy firma proponuje różne warianty finansowania (gotówka, kredyt, leasing itp.)?
  6. czy na stronie internetowej firmy są podane informacje pozwalające na zweryfikowanie jej ,,wiarygodności” takie jak aktualny numer kontaktowy, aktualny adres e-mail, NIP firmy, adres siedziby?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś ,,nie” lub ,,nie wiem” to może (choć nie musi) być znak do zachowania czujności. Bardzo promujemy w naszej branży profesjonalną realizację inwestycji w OZE. Ponieważ jest to jednorazowo duży nakład finansowy, warto podjąć dobrą decyzję zarówno jeśli chodzi o wybór firmy jak i sprzętu, który umieścimy na dachu naszego domu.

Dlatego, jeśli chcesz się poradzić w zakresie:

  • wyboru paneli i urządzeń fotowoltaicznych
  • wyboru najbardziej optymalnego miejsca montażu (dach domu, garażu, budynku gospodarczego, grunt)
  • opłacalności oferty na instalację pv

Skontaktuj się z nami