Skip to content

Kilka słów O nas

nasza miasja

EKOLOGIA, EKONOMIA I NOWOCZESNOŚĆ

Zapewniamy bezpieczną i przewidywalną przyszłość poprzez kompleksowe doradztwo i wykonawstwo energetyczne. Zaoszczędzimy Twój czas i pieniądze.

Wierzymy, że dzięki praktycznemu wykorzystaniu naszego doświadczenia i wiedzy możemy pomóc Przedsiębiorcom w Polsce oraz przysłużyć się światu.

Spółka Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego to zespół Specjalistów do spraw energetyki z wielu gałęzi nauki i gospodarki (elektroenergetyka, gazownictwo, odnawialne źródła energii, oświetlenie, ciepłownictwo itd.). Dzięki zaangażowaniu osób o tak wszechstronnej wiedzy z tej dziedziny możemy z dumą przyznać, że energetyką zajmujemy się kompleksowo. Dla firm, które zdecydowały się na współpracę z nami oznacza to, że żaden koszt związany z energetyką ich przedsiębiorstw nie zostanie pominięty. Kadrę zarządzającą tworzą osoby związane z branżą od lat, które doświadczenie zdobywali w pracy i współpracy z największymi koncernami energetycznymi w Polsce. Wprowadź nas do Twojej firmy, a damy Ci dowód naszych kompetencji i profesjonalizmu.

To co nas wyróżnia!

uczciwość

Kompetencja

doświadczenie

elastyczność

odpowiedzialność

POZNAJ NASZ ZGRANY ZESPÓŁ

Armand Naporowski

Założyciel i Prezes Zarządu Polskiego Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o..
Absolwent Wydziału Inżynierii i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz studiów podyplomowych na kierunkach:
Coaching biznesowy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach,
Audyt energetyczny budynków na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach,
Akademia Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie,
Zarządzanie energią na Politechnice Krakowskiej,
Elektroenergetyka na Politechnice Lubelskiej.
 
Ukończył kilkadziesiąt szkoleń i warsztatów o tematyce efektywności energetycznej, mentoringu i przedsiębiorczości. Posiada 9-letnie doświadczenie w zarządzaniu oraz doradztwie energetycznym.
 
Autor i prowadzący nowatorskich kursów z zakresu energetyki i psychologii.
 
Jego największym marzeniem jest współtworzenie w pełni samozarządzającej i samodoskonalącej się organizacji tworzonej przez wolnych ludzi i pasjonatów, których wspólnym celem jest wspieranie Polaków w minimalizacji kosztów mediów energetycznych w ich domach i firmach.
 
Wieczorami pełni rolę szczęśliwego męża i ojca przesłodkiej Apolci.

Karol Pietruszka

Od początku swojej kariery związany z branżą handlową stale doskonaląc w niej swoje doświadczenie.

W 2011 roku postanowił na stałe związać się z branżą energetyczną, gdzie zasiadając na stanowiskach managerskich współpracował z największymi firmami z branży energetycznej w Polsce i Europie kształcąc kadry managerskie oraz tworząc innowacyjne produkty i marki na ryku energetycznym.

Od 2016 roku jako Członek Zarządu w dwóch spółkach energetycznych gdzie nadzorował ich funkcjonowanie oraz pilotował przeprowadzane liczne audyty energetyczne i wdrażane systemy wsparcia polegające na ograniczeniu kosztów związanych z energią elektryczną i innymi mediami u setek małych, średnich i dużych przedsiębiorców na terenie całego kraju.

Od początku 2020 roku związany z Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego gdzie odpowiedzialny jest za budowę struktur sprzedażowych i managerskich, rozwój i zwiększanie rozpoznawalności spółki oraz współtworzy i realizuje długoletnią strategię firmy.

Prywatnie wyważony analityk, mąż i ojciec trójki dzieci, fan piłki nożnej i gier strategicznych.

Martyna Szczepaniak

Kierownik ds. realizacji i administracji w Polskim Centrum Doradztwa Energetycznego. Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na kierunku gospodarka przestrzenna o specjalizacji rozwój regionalny i wycena nieruchomości.

Stale rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w wielu nowatorskich kursach i szkoleniach, a excel ma przed nią coraz mniej tajemnic. Już w czasie studiów pełniła rolę szkoleniowca dla JST o tematyce innowacyjnych rozwiązań data analysis.

Swoją przygodę z fotowoltaiką rozpoczęła w 2017 roku od przeprowadzenia analizy przestrzennej gruntów w Polsce z wykorzystaniem Geographic Information System pod kątem możliwości technicznych i aspektów prawnych oraz opłacalności lokalizacji farm fotowoltaicznych.  Nadzorowała prace nad realizacją farm fotowoltaicznych począwszy od pozyskania nieruchomości a skończywszy na decyzjach zezwalających na budowę. W Polskim Centrum Doradztwa Energetycznego pełni rolę lidera nadzorując i realizując działania operacyjne spółki. Zwolenniczka pozytywnego myślenia. Jej kreatywność przyczynia się do rozwiązywania napotykanych trudności.

Prywatnie dusza towarzystwa. Stale odnajduje swoje nowe pasje. Czerpie spokój z jazdy na motorze, a ostatnio odkrywa i już pokochała, naukę jazdy konno.

Łukasz Krzewiecki

Absolwent Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na kierunku Energetyka, specjalność Zrównoważony Rozwój Energetyki.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał od prac nad technologiami montażu części ciśnieniowych kotłów energetycznych Elektrowni Kozienice 1075 MW, Elektrowni Opole Bloki 5 i 6 o mocy 900MW każdy, a także nadzorował montaż systemu odpopielania spod elektrofiltrów dla nowobudowanych bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole.

Jako sympatyk i pasjonat odnawialnych źródeł energii po kilku latach zrezygnował z pracy w branży energetyki węglowej, by móc w pełni rozwijać swoje zainteresowania i potencjał w Polskim Centrum Doradztwa Energetycznego. Od roku doradza klientom przy doborze optymalnych rozwiązań fotowoltaicznych dla ich domów i firm.

Posiada dozorowe uprawnienia energetyczne SEP, SPE grupa 1 i 2. Jest licencjonowanym pilotem bezzałogowych statków powietrznych. Według testu talentów metodą Gallupa posiadacz pierwszej piątki najmocniejszych talentów w domenie Budowania Relacji. Integrator akceptujący każdego, ceniący sobie zgodność i szukający obszarów porozumienia.

Kamil Windloch

Z wykształcenia inżynier gospodarki przestrzennej, a z zamiłowania związany z branżą energetyczną, z którą jest związany od 2012 r.
 
Pozyskiwanie najświeższej wiedzy traktuje jako podstawę swojej pracy, dlatego stale poszerza swoje kompetencje korzystając z kursów i szkoleń związanych z branżą oraz samodoskonaleniem.
 
Sukcesy sprzedażowe i grono zadowolonych klientów zawdzięcza swojej ciężkiej pracy od początku kariery zawodowej, którą zaczynał od najniższego szczebla.
 
W Polskim Centrum Doradztwa Energetycznego działa prężnie od 2015 r. Do jego zadań należy: rozwój i wspieranie grupy doradców a także indywidualna obsługa Klientów biznesowych i indywidualnych.
 
Szerokie doświadczenie zawodowe daje mu możliwość wynajdywania optymalnych rozwiązań dla Klientów. Znacząco ogranicza koszty związane z wykorzystywaniem energii zarówno konwencjonalnej jak i OZE.
 
Prywatnie to ojciec dwójki dzieci. Wolny czas, poza wyszukiwaniem innowacji, chętnie spędza na wycieczkach rowerowych.